• 0 (342) 360 96 00

 

          Periodontoloji, dişleri ve diş benzeri yapıları çevreleyen dokuların (dişeti, sement, alveol kemiği, periodontal ligament) hastalıklarının önlenmesi, teşhisi ve tedavisiyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Bu uygulamaları yapmak için doktora yapmış olan diş hekimlerine de periodontolog adı verilir. Periodontal hastalıkların yanı sıra, dişeti estetiğini ilgilendiren durumlar, dental implant uygulamaları, ağız bakımı girişimlerinin tamamı periodontolojinin çalışma sahası içerisinde yer almaktadır.

 

          Ana bilim dalımızda eğitimin hedefi sevgi ve hoş görünün egemen olduğu, güncel bilgiler ve teknolojiyle donanmış bir ortamda eğitim vermektir. Periodontoloji stajını başarıyla bitirdikleri için mutlu, ancak ayrılacakları için burukluk hissettiren bir atmosfer yaratmak eğitim felsefemizin temelini oluşturmaktadır. Fikirlerini özgürce söyleyebilen,
korkusuzca soru sorabilen, gerektiğinde kendisini hem insan hem de hekim kimliğinde sorgulayabilen, güncel ve olmazsa olmaz bilgilerle donatılmış, mesleğini yaparken insanlara değil insanlığa hizmet ettiğinin bilincinde olan yetkin diş hekimleri yetiştirmek amacımızdır.

 

Periodontoloji Anabilim Dalı;
1 Prof.2
Dr. Öğr. Üyesi, 8 Araştırma Görevlisi ve 1 Diş Tabibi olmak üzere 12 akademik personeli bünyesinde barındırmaktadır.


 

Prof. Dr. Kamile ERCİYAS

Dr. Öğr. Üye. Süleyman Z. ŞENYURT

Dr. Öğr. Üye. Hasan GÜNDOĞAR (Anabilim Dalı Başkanı)

Arş. Gör. Fatma Nur AKÇA

Arş. Gör. Fatma ÇELİK

Arş. Gör. Deniz DURU

Arş. Gör. Işıl İPEK

Arş. Gör. Mehmet Raşit ÖZDEMİR

Arş Gör. Aylin ÖZTİN

Arş Gör. Sevim TEK

Arş. Gör. Hanieh MEYSAMİPOUR

Dt. Wael DRWEESH