• 0 (342) 360 96 00

 soru-isareti2

Ağız ve çene cerrahi, diş hekimliğinin ağız ve çene bölgelerindeki sert ve yumuşak dokuların hem fonksiyonel hem estetik yönlerini ilgilendiren hastalıkların, yaralanmaların ve bozuklukların yardımcı tedavisini kapsayan bir uzmanlık alanıdır.

 dikkat

Ağız ve çene cerrahlarının eğitimleri büyük ölçüde yüz, ağız ve çenenin sert (kemik) ve yumuşak (deri, kas) dokusuna odaklanır. Bilgileri ve cerrahi uzmanlıkları, onları bu anatomik alanda fonksiyonel ve estetik bozuklukları tanı ve tedavide nitelik sahibi olan tek uzman olma özelliğini kazandırır.

 biz-kimleriz1[1]

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı 1 Profesör, 1 Doçent,  2 Dr. Öğr. Üye., 14 Araştırma Görevlisi olmak üzere 19 akademik personeli bünyesinde barındırmaktadır. Bölümümüz bünyesinde 1 klinik ve 4 lokal ameliyat odası bulunmaktadır. Bu kliniklerde; rutin diş çekimleri, gömülü diş çekimleri, protez öncesi cerrahi işlemler, implant uygulamaları, kök ucu rezeksiyonları, maksiller sinüs operasyonları, ağız hastalıkları ve odontojenik enfeksiyonların tedavisi, çenelerdeki çeşitli kist ve tümörlerin tedavileri, temporomandibular eklem (çene eklemi) problemleri ve travma hastalarının tedavisi yapılmaktadır.


 

Prof. Dr. Metin GÜNGÖRMÜŞ (Anabilim Dalı Başkanı)

Doç.Dr. Mehmet DEMİRKOL

Dr. Öğr. Üye. Ebru Deniz KARSLI

Dr. Öğr. Üye. Betül TAŞ ÖZYURTSEVEN 

Arş. Gör. Mahmut AYCAN

Arş. Gör. Kerem BAŞOĞLU

Arş. Gör. Ayşen ÇİÇEK

Arş. Gör. Habibe DERE

Arş. Gör. Gizem GÖZ 

Arş. Gör. İlker KART

Arş. Gör. Mehmet Şah KAYABAŞI

Arş. Gör. Ömer Faruk KAYGISIZ

Arş. Gör. Mesut KURT

Arş. Gör. Mehmet Turhan TEKE

Arş. Gör. Süleyman Zeki TÜRKMEN

Arş. Gör. Ali Can UÇAR

Arş. Gör. Muhammed YAZICI

Arş. Gör. Tolga YILMAZ