• 0 (342) 360 96 00

  

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Kamile ERCİYAS'ın önderliğinde akademik,idari personel ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleşen "Dezavantajlılarla Doğru İletişim Metodları" adlı eğitim semineri Diş Hekimliği Fakültesi Konferans Salonunda düzenlendi. 

Eğitimci-Yazar Mehmet Kızıltaş tarafından verilen eğitim seminerinde, iletişimin beyinde başlayıp, beyinde bittiği vurgulandı. Türkiye nüfusunun yüzde 15'ini oluşturan engelli nüfusun iş hayatında daha aktif rol oynaması için insanlara önemli bir rol düştüğünü belirten Kızıltaş, bunu sağlamak için bu konuda daha fazla bilgi sahibi olunması, kurumların bu etkinliği sağlayacak etkin politikaları hayata geçirmesi için yönlendirici olmamız gerektiğini söyledi.  

Ağız ve diş sağlığı konusunda erken yaşlardan itibaren toplumsal bilincin artırılmasına katkı sağlamak ve ağız diş sağlığı açısından tedaviye ihtiyacı olan çocukları tespit edip sağlık kuruluşlarına yönlendirmek amacıyla Diş Hekimliği Fakültesi tarafından  Gaziantep Üniversitesi Kreş ve Anaokulu Müdürlüğü okul öncesi  öğrencilerine yönelik ''Ağız ve Diş Sağlığı Tarama Programı'' düzenlendi.

  
Fakülte Dekanı Prof. Dr. Kamile ERCİYAS'ın önderliğinde, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Z. ŞENYURT, akademik,idari personel ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin katılımlarıyla gençlerimize yeşili ve doğayı sevdirmek, ormanların önemini vurgulamak amacı ile"Fidan Dikim Etkinliği" gerçekleşti.